O nás

Nechte se inspirovat!

Panenské oleje

Panenské oleje nabízejí cenné bioaktivní složení v péči o krásu i lidské zdraví. Představují jednu ze stěžejních oblastí našeho působení. Sbíráme informace o jednotlivých panenských olejích a pečlivě vybíráme každý z olejů tak, abychom vám představili ten nejcennější, olej s maximálním množstvím cenných bioaktivních látek.

Tak například - tady jsou pro nás ty nejhodnotnější panenské oleje:
 • Lněný olej – všestranný lněný olej je prospěšný pro řadu systémů lidského těla, mj. pomáhá při zácpě a léčí potíže s trávením. Lněný olej má probiotický efekt, příznivě působí na kardiovaskulární nebo pohybový systém. Je prospěšný pro nervovou systému a zlepšuje mozkovou činnost.
 • Pupalkový olej – zkrášlující pupalkový olej je užitečný především pro ženy. Nejenže se podílí na ženské kráse, užívá se k péči o pleť, vlasy i nehty, ale při vnitřním užití pomáhá při typických ženských obtížích jako jsou menstruační křeče, bolesti v prsou, endometrióza aj. Pupalkový olej s obsahem protizánětlivé GLA pomáhá také v klimakteriu. Mj. má antidepresivní působení a schopnost regulovat hormonální hladinu žen.
 • Rakytníkový olej – regenerační rakytníkový olej je komplexem všech důležitých vitamínů, je zdrojem minerálů a dalších užitečných látek. Rakytníkový olej se využívá zejména pro svoji schopnost regenerovat poškozené tkáně a sliznice a také jako zdroj cenných bioaktivních látek.
 • Konopný olej – hojivý konopný olej je vzácným panenským olejem z konopí setého. Užívá se k regeneraci poškozené pokožky, pomáhá při akné a dalších kožních problémech. Pro vysoký obsah vitamínů, minerálů a vzácných nenasycených mastných kyselin se užívá i vnitřně.
 • Dýňový olej – lahodný dýňový olej s vysokým obsahem zinku je prospěšný pro krásnou pokožku, vlasy i nehty. Je součástí zdravé kuchyně, mj. pomáhá při problémech močových cest, je prospěšný pro muže, které trápí prostata. Dýňový olej totiž obsahuje zinek, ten potřebuje prostata pro své správné fungování.
 • Kokosový olej – exotický kokosový olej zaujme především svoji omamnou vůní. Pečující kokosový olej se užívá k péči o suchou a poškozenou pokožku, také jako regenerátor po opalování, po holení nebo depilaci. Mj. působí jako přírodní antibiotikum a užívá se i pro zdravé vaření, je užitečný i při hubnutí.
Aromaterapie

Aromaterapie

Aromaterapie je prastarou holistickou naukou, která v dnešní době zažívá renesanci. Chceme vám poodhalit kousek ze světa omamných vůní, které mají povzbuzující, uklidňující i relaxační působení. Dokážou pozvednout ducha, pročistit mysl, zlepšit náladu, přinesou osvěžení i relaxaci. Vonné esenciální oleje pro jejich terapeutické a hojivé působení využívá i přírodní kosmetika.
K těm nejoblíbenějším esenciálním olejům patří:
 • Levandule – jeden ze základních olejů aromaterapie, který má kouzelnou uklidňující vůni. Uklidňuje podrážděnou mysl stejně jako myšlenky, má také hojivé a antiseptické působení. Bývá součástí regenerační a hojivé přírodní kosmetiky.
 • Eukalyptus – vzácná silice pochází až z daleké Austrálie, kde se od pradávna využívá jako všelék. Svěží vůně eukalyptu dezinfikuje a čistí vzduch, pomáhá při dýchacích potížích, rýmě a nachlazení. Dodává povzbuzení a podporuje koncentraci.
 • Ylang-Ylang – smyslná vonná esence pochází z tropické orchidee. Působí jako přírodní afrodiziakum, povzbuzuje smysly a stimuluje prožitek. Bývá součástí parfémů, užívá se také jako součást přírodní kosmetiky, neboť skýtá i omlazující a mírně antiseptické účinky.

Léčivé byliny a přírodní lékárna

Hledáme informace o těch nejcennějších léčivých bylinách, nejcennějších pro zdraví a krásu. Vedle panenských olejů z rostlin třetího tisíciletí jako je pupalka dvouletá, rakytník řešetlákový, len setý nebo konopí představujeme i další produkty založené na léčivé síle rostlin.
V naší přírodní lékárně najdete řešení pro ty nejčastější zdravotní obtíže. Zdraví je skryté právě v přírodě a díky našim unikátním přírodním produktům tak můžete i kousek svého zdraví najít.
 • Chcete posílit imunitu?
 • Zažíváte stres a nevíte, jak si s ním poradit?
 • Hledáte způsob, jak provést efektivní detoxikaci těla?
 • Zajímá vás, jak se zbavit bolesti svalů nebo kloubů?
 • Trápí vás prostata? Zkuste dýňový olej!

Objevujte

Představujeme dary přírody, panenské oleje, vonné silice, produkty z bylin, ale i další přírodní produkty, které vám pomohou pečovat o tělo i o duši. Chceme sdílet naše objevy, objevy z oblasti přírodní kosmetiky, takové kosmetiky, která je založena  na blahodárném působení panenských olejů, kombinuje čisté výtažky z rostlin, vonné esence a je tak vhodná i pro velmi citlivé osoby. Nejenže nedráždí a nezpůsobuje alergie, ale nabízí mimořádně účinnou přírodní péči.
K tomu přidáváme i tipy v oblasti ekologické drogerie, která je vyrobena tak, aby nezatěžovala životní prostředí. Nezatěžuje ani zdraví člověka agresivními chemikáliemi, je postavena na efektivitě přírodních prostředků.

NEJSME ESHOP

POZOR - (již) nefungujeme jako eshop.
Pouze dáváme tipy na přírodní produkty, které nás oslovily. Třeba osloví i vás. A pokud ne, nic se neděje.:-) Nejsme tu od toho, abychom prodávali, jsme tu od toho, abychom se podělili o své poznání a objevy z kouzelného světa vůní...
Chcete znát celý náš příběh?


Komentáře

Doporučujeme:

Levandule

Jojobový olej

Ylang-Ylang

Bambucké máslo

Eukalyptus