Aroma masáž

Aromaterapie je holistickou naukou, která v praxi využívá léčebných, povzbuzujících a relaxačních účinků přírodních esenciálních olejů.

Vonné esence přitom lidstvo užívá již po tisíce let. Karafy s vonnými oleji byly objeveny již v hrobech věhlasných faraónů Egypta. Právě v dnešní době se esenciální oleje hodí více než kdy jindy. Dokážou ulevit od všudypřítomného stresu a napětí, pomáhají od svalových i psychických bloků, jsou efektivní při řešení nejrůznějších zdravotních obtíží.

Jednou z možností, jak si terapeutické účinky esenciálních olejů dopřát představuje aromaterapeutická masáž. Prostě aroma masáž, a nemusí jít jen o profesionální wellness proceduru. Takovou aromamasáž si klidně můžete dopřát v pohodlí svého domova, stačí si osvojit pár jednoduchých hmatů a provonět olej některou vonnou esencí. Jednou namasírujete vy manžela, podruhé manžel vás. A děti samozřejmě můžete do masáží zapojit také.

Aromaterapie - masáž, aroma masáž

Aroma masáže profesionální i rodinné

Aromaterapeutická masáž představuje masáž, kdy zkušený aromaterapeut aplikuje směsi nosných – panenských olejů doplněné o speciální vonné esence, aby ulevil od nejrůznějších zdravotních problémů, ať již fyzických nebo psychických.

Stejně jako aromaterapie je i aromaterapeutická masáž pojímána holisticky, usiluje o dosažení harmonie těla, mysli a duše. Masáží tak předchází úvodní konzultace a namíchání směsí určených pro konkrétního klienta a konkrétní zdravotní problémy.

Aromamasáž v jednodušší formě si však můžeme dopřát i doma. K dostání jsou již hotové směsi panenských olejů doplněné o vonné esenciální oleje určené pro konkrétní použití.

Pod hlavičkou tělové a masážní oleje si tak můžete zakoupit aromaterapeutické produkty, které se uplatní nejenom v každodenní péči o pokožku, ale dokážou také ulevit od stresu, mají relaxační nebo stimulační působení. Některé směsi jsou pak určeny při konkrétních zdravotních obtížích, např. na stimulaci svalů, povzbuzení lymfy nebo celulitidu.

Klidně však můžete sáhnout po esenciálních olejích, které máte doma. Tady jsou ty jejich základní účinky:

  • uklidňující, konejšivé vůně: levandule, heřmánek, růže aj.
  • povzbuzující, osvěžující vůně: grapefruit, eukalyptus, borovice, rozmarýn aj.
  • antidepresivní vonné esence: šalvěj, zázvor, santalové dřevo aj.
  • afrodiziakální vůně: ylang-ylang, jasmín, růže, skořice, bergamot aj.

Masážní a tělový olej DIY

Esenciální olej (oleje) + nosný rostlinný olej = přírodní masážní a tělový olej

Na 100 ml nosného oleje stačí cca 10 - 15 kapek esenciálního oleje.
Jako nosný olej, základ tělového a masážního oleje můžete využít  například mandlový, slunečnicový nebo meruňkový olej, které mají neutrální vůni. Obohatit ho můžete i o konopný olej, dýňový olej, pupalkový olej aj.
Pak stačí přidat vonnou esenci, zklidňující nebo povzbuzující, antidepresivní nebo afrodiziakální. Záleží na tom, k čemu bude olej sloužit.

Sáhnout můžete i po esenciálním oleji pomeranč nebo grep. Vedle svěží vůně a posilujících účinků přijde vhod i schopnost podporovat prokrvení a stimulovat lymfu (užitečné také proti celulitidě).
Také esenciální oleje jalovec, rozmarýn nebo borovice zlepšují prokrvení pokožky. Hodí se i jejích prohřívací působení a schopnost ulevit při bolestech svalů a kloubů.

Komentáře

Doporučujeme:

Levandule

Jojobový olej

Ylang-Ylang

Bambucké máslo

Eukalyptus