Bambucké máslo

I královna Kleopatra chránila svou pleť před silným africkým sluncem a horkým pouštním větrem a využívala k tomu zázračnou mast z ořechů posvátného stromu karité.

Karité, bambucké máslo je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla, celkově zjemňuje a zvláčňuje. Doporučuje se i k ošetření jemné dětské pokožky, např. v oblasti plen. Karité obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin (linolová a olejová), kyselinu skořicovou, léčivé vosky, karitény, rostlinné steroly a vitamínyA, D, E a F, které mu dávají výjimečné pečující vlastnosti.Posvátná krása

Úžasných vlastností karité - bambuckého másla po staletí využívaly africké ženy k regeneraci pokožky namáhané a přesušené působením silných slunečních paprsků.
Karité, známé též jako Shea Butter neboli bambucké máslo, se získává ze semen afrického stromu – máslovníku (Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum paradoxum). Tento strom, domorodci nazývaný jednoduše karité a považovaný za posvátný, roste v úzké oblasti rovníkové Afriky. Podle tradice se plody stromu Shea nesmí trhat - ze země je mají povoleno sbírat jen ženy.
Bambucké máslo - karité ze získává z plodů, které jsou velké asi jako švestky a obsahují ořech s jedlým jádrem. Semena plodů se sbírají ručně, pak se suší na slunci, praží a dále ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk máslové barvy a konzistence.

Přírodní ochrana a péče o pokožku

Přírodní máslo Karité obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin (linolová a olejová), kyselinu skořicovou, léčivé vosky, karitény, rostlinné steroly a vitamínyA, D, E a F. Vitamín E (tokoferol) je přitom nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti nádorovému bujení.

Máslo Karité je svým složením velmi příbuzné s kůží. Při kontaktu s teplem lidského těla se tuhé máslo rychle rozpustí a příjemně splyne s pokožkou. Výborně se vstřebává a proniká do nejhlubších vrstev pokožky. Dokáže jí předat veškeré drahocenné složky, vytváří na kůži ochranný filtr. Přitom neucpává póry a pokožka může volně dýchat.

Účinky karité


  • bambucké máslo karité chrání pokožku před nepříznivými vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce), zvyšuje elasticitu a zpomaluje proces stárnutí
  • karité dokonale hydratuje a regeneruje velmi suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání (strie)
  • má protizánětlivé a hojivé účinky, urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných oděrek
  • zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy a lupénkou
  • karité se doporučuje v zimním období na suchou a šupinatou pokožku těla, kterou silně hydratuje a vyživuje
  • karité se zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám
Bambucké máslo karité je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla, celkově zjemňuje a zvláčňuje. Doporučuje se i k ošetření jemné dětské pokožky, např. v oblasti plen.

Komentáře

Doporučujeme:

Levandule

Jojobový olej

Ylang-Ylang

Eukalyptus