Bylinky z přírodní lékárny

Zdraví, vitalita a energie, síla i krása

To vše lze najít v přírodě. Příroda zná recept na všechny potíže a vždy dává člověku přesně to, co potřebuje. I proto léčivé byliny provázejí lidstvo od nepaměti. Najdeme je v tradiční čínské medicíny, indické ajurvédě i dalších medicínských systémech. Výjimkou není ani moderní medicína, která však bylinky bohužel nevyužívá přímo.

Bylinky v moderním světě

Žijeme v moderní době, kdy místo přírody využíváme technologie. Odvracíme se od přírody, od své přirozenosti. O to více nám příroda může být prospěšná. Přírodní metody a léčivé bylinky jsou často tím nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak znovunačerpat sílu, obnovit vitalitu a navrátit se ke zdraví. Mohou pomoci při vnitřně, ale i vnější péči o naši tělesnou schránku.

Nejkratší cesta ke zdraví

Léčivé bylinky jsou tou nejpřirozenější cestou ke zdraví. Za tisíce let jejich užívání přitom člověk zjistil o bylinkách mnoho. A přestože chybějí moderní studie a výzkumy, stačí vzít do ruky ten nejobyčejnější herbář a rázem víme, která že bylinka by nám moha být právě teď prospěšná.

Některé bylinky jsou přitom díky své všestrannosti a jemnému působení prospěšné téměř vždy, třeba levandule, heřmánek nebo měsíček. Takový rakytník, pupalka nebo konopí zase téměř vždy pomůžou s celkovou regenerací, posilují organismus a působí protizánětlivě.

Bylinná lékárna
  • Chcete posílit imunitu? 
  • Hledáte ztracenou vitalitu a energii?
  • Hledáte něco proti stresu? 
  • Toužíte po zklidnění?
  • Zajímá vás, jak se zbavit bolesti svalů nebo kloubů? 
  • Trápí vás hormony, ženské potíže anebo prostata?
S tím vším mohou pomoci bylinky...


Komentáře

Doporučujeme:

Levandule

Jojobový olej

Ylang-Ylang

Bambucké máslo

Eukalyptus